ROGAL MARCIŃSI 2013

ROGAL MARCIŃSKI u Nutki  - II Edycja

W dniach 9-11.XI.2013 odbyła się II edycja spotkania motocykli z koszem bocznym  pt. " ROGAL MARCIŃSKI "  organizowany przez Nutkę  przy współudziale miejscowych kolegów : Macieja i dwóch Marków  .  W tym roku
 na miejsce spotkania wybrano Racot  i jego okolice . Przepiękne lasy i jeziora zachęcały do zorganizowania spotkania właśnie tam  , w agroturystyce AMAZONKA  w Racocie .  
Na spotkanie zjechało  17 zaprzęgów z 14 różnych miejscowości :  Wielichowo, Gniezno, Grzebienisko,  Rakoniewice, Nowy Tomyśl, Jeziorki , Czerwonak, Gostyń, Poznań ,Granowo , Stęszew, Krotoszyn, Głogów oraz Zgorzelec . Stawiło się  29  osób oraz gościnnie Olens z córką Mariką  .  Przygotowano flagi pamiątkowe oraz naklejki przygotowane przez zaprzyjaźnioną drukarnię WELIN ( Marzenka i Przemo , wielkie podziękowania ) .
Pierwszy dzień .  Spotkanie rozpoczęło wspólne gotowanie Żuru  w wielkim kotle 40 L  ( Gerard wielkie podziękowania za jajka do żuru ) ,  każdy pomagał jak mógł , strugając ziemniaki i warzywka, smażąc mięsko , obierając jajka  itd   . Na podwórku rozpoczęło się  uroczyste spożywanie tytułowego ROGALA MARCIŃSKIEGO popijanego kawką lub innym trunkiem wg. uznania  :) . Na stołach królowały różne sałatki przygotowane przez żony współorganizatorów , oraz przepyszny smaloszek domowej produkcji , wątrobianka ze słoika , grzybki itd :))) .  Tuż po posiłku rozpalono ognisko przy którym obywały się konkursy : 1 . przeciąganie na czas na sznurku zaprzęgu wraz z amazonką - NUTKĄ  :) ,  2 . rzut w dal pękniętym na pół wałem kaśkowym z motocykla Nutki , 3 . skoki we workach na czas .  Wyłoniono  zwyciezców i rozdano nagrody : od Perkunasa ze Zgorzelca zabytkowa lampka garażowa, flaga zlotowa wraz z opakowaniem pełnym ROGALI  , kranik od paliwa  oraz flaszka ;) .   Biesiada przy ognisku trwała do późnych godzin nocnych , przy muzyce i owocnych rozmowanych dot. ulepszeń naszych sprzętów . Zagościł u nas róznież pan redaktor z Panoramy Leszczyńskiej B. Ludowicz i wykonał nam serię zdjęć umieszczjąc je w necie na stronie :http://panorama.media.pl/index.php?option=com_ponygallery&func=viewcategory&Itemid=264&catid=2914

Drugi dzień rozpoczęło pyszne śniadanie w agroturystyce Amazonka i wyjazd wszystkich maszyn do Gostynia do muzeum motoryzacji pana Pedy . Na kolana powalił bogaty zbiór eksponatów : silniki od samolotów, lokomotywy w garażu oraz różne modele zabytkowych aut i motocykli . Muzeum godne polecenia gdyż zdjęcia nie potrafią oddać klimatu muzeum.  Po takim zastrzyku historii wszyscy zgodnie udali się na pyszną rybkę do pobliskiego baru , który specjalnie dla nas przygotował smakowitości w bardzo dostępnych cenach ( serdecznie dziękujemy ) . Droga powrotna z Gostynia to  objazdówka po terenie i zwiedzanie okolic Gryżyny wraz z ruinami kościoła Św. Marcina , Wonieść z przepięknym zespołem pałacowym , oraz przejazd wałami wzdłuż Zbiornika Wodnego Wonieść .  Na miejscu w Racocie czekał już posiłek , po którym część zaprzęgów rozjechała się na spoczynek do domów . Na miejscu pozostało 11 maszyn i rozpoczęły się dłuuuugie Polaków rozmowy :)  . 
Trzeci dzień spotkania  to 11 Listopada . W ramach obchodów Święta Niepodległości i 330 rocznicy odsieczy wiedeńskiej  zostaliśmy zaproszeni przez pana burmistrza miasta KOŚCIAN  na swych zabytkowych zaprzęgach  na uroczystość   http://www.koscian.net/Swietowali_niepodleglosc_%28foto%29__,8702.html  .
Nasz pobyt został uwieczniony na zdjęciach również przez redaktora Panoramy Leszczyńskiej
pana B. Ludowicza http://panorama.media.pl/component/option,com_ponygallery/func,viewcategory/Itemid,264/catid,2919/ .  Zaproszono nas do  zwiedzania eksponatów  w Muzeum Regionalnym w Kościanie , gdzie można było oglądać wystawę zbroi i uzbrojenia z XVI i XVII wieku. Wystawa będzie czynna do połowy grudnia.  Ugoszczono nas przepyszną grochówką wojskową z kotła .
Tu nastąpiło pożegnanie kolejnych kolegów z Krotoszyna i Zgorzelca oraz dalsza droga do miejscowości Łęki Małe , znajduje się tam CMENTARZYSKO KURHANOWE  z I okresu epoki brązu 1500-1700 p.n.e .  Mniejsza już nasza grupka ( organizatorzy ) poruszała się polnymi drogami i leśnymi duktami do swoich domów . Na miejsce dotarliśmy ubłoceni i szczęśliwi z efektów udanego spotkania . Kolejne spotkanie motocykli z koszem bocznym  być może za rok, a gdzie ....... ?  to już tajemnica :) .  

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za liczne przybycie , Maciejowi (manat) , Markowi (markopolo) , Markowi ( Mar-ku) , Jackowi ( Gumiś ) za wszelka pomoc w zorganizowaniu i pilnowaniu przebiegu spotkania , Drukarni Welin za pomoc w wykonaniu naklejek oraz mojemu Prezydentowi Gerardowi za jajka do żuru .

Nutka
Dodał nutka 2013-11-20
Motor Klub Piwersi - Stęszew ul. Kościelna 2
Wszystkie prawa zastrzeżone
Piwersi.pl (c) 2010-2018 | Kontakt

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Przeglądając ją, zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek.